Turizm qo‘mitasi qoshidagi “Turizm xizmatlarini sertifikatlash markazi” davlat muassasasi tomonidan Qashqadaryo viloyatida joylashgan yangi “FAMILY HOUSE” joylashtirish vositasi sertifikatlashtirildi.
photo_2025-11-05_14-14-31.jpg
“FAMILY HOUSE” joylashtirish vositasi apartotel turida tashkil etilgan bo‘lib, 60 kishini qabul qilishga mo‘ljallangan (6 ta bir xonalik, 18 ta ikki xonalik va 3 ta uch xonalik) jami 27 ta apartnomerlardan iborat.
“FAMILY HOUSE” – bu uzoq muddat yashash uchun zarur bo‘lgan barcha jihozlar bilan ta’minlangan turar joyning keng tanlovi, zamonaviy va shinam xonalar, to‘liq jihozlangan oshxona, kir yuvish mashinasi, dazmol va dazmol bosish taxtasi, har bir nomer uchun alohida
Wi-Fi tizimi, xavfsiz hudud hamda malakali xodimlar xizmatini o‘z ichiga olgan mehmonxona.
photo_2025-11-05_14-14-28.jpg
Shuningdek, Qarshi temir yo‘l vokzali hamda Qarshi xalqaro aeroporti bilan masofa yaqinligi ham qulay lokatsiyada joylashuvini anglatadi.

• В городе Карши впервые сертифицирован новый апарт-отель
Государственным учреждением «Центр сертификации туристских услуг» при Комитете по туризму был сертифицирован новый объект размещения — «FAMILY HOUSE», расположенный в Кашкадарьинской области.
photo_2025-11-05_14-14-31.jpg
Объект размещения «FAMILY HOUSE» организован в формате апарт-отеля и рассчитан на приём 60 человек. Он включает в себя 27 апартаментов: 6 однокомнатных, 18 двухкомнатных и 3 трёхкомнатных номера.
«FAMILY HOUSE» — это гостиница, предлагающая широкий выбор жилых помещений, оснащённых всем необходимым для длительного проживания: современные и уютные комнаты, полностью оборудованная кухня, стиральная машина, утюг и гладильная доска, отдельная Wi-Fi-сеть для каждого номера, безопасная территория и обслуживание квалифицированного персонала.
photo_2025-11-05_14-14-28.jpg
Кроме того, близость к железнодорожному вокзалу и международному аэропорту города Карши делает расположение апарт-отеля особенно удобным.