“Turizm va madaniy meros vazirligi faoliyatini tashkil etish to‘g‘risida”gi 2022 yil, 18 fevral, PQ-135-son
Normativ hujjatga havola
“Turizm, madaniy meros va sport sohalarida davlat boshqaruvini takomillashtirishga doir tashkiliy chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi 2022 yil, 18 fevral, PF-75-son
“Turizm va sport vazirligi faoliyatini tashkil etish to‘g‘risida”gi 2021 yil 6 aprel, PQ-5054-son
“Turizm, sport va madaniy meros sohalarida davlat boshqaruvi tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 2021 yil 6 aprel, PF-6199-son
“O‘zbekiston Respublikasida Jismoniy tarbiya va sportni yanada takomillashtirish va ommalashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” 2020 yil 24 yanvar, PF-5924-son
“Ommaviy axborot vositalari mustaqilligini ta’minlash hamda davlat organlari va tashkilotlari axborot xizmatlari faoliyatini rivojlantirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi 2019 yil 27 iyul, PP-4366-son
“O‘zbekiston Respublikasida turizmni jadal rivojlantirishga oid qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi 2019 yil 5 yanvar, PP-4095-son

• Нормативные документы
«Об организации деятельности Министерства туризма и культурного наследия» от 18.02.2022 г., № ПП-135
Ссылка на нормативный документ
«Об организационных мерах по совершенствованию государственного управления в сферах туризма, культурного наследия и спорта» от 18.02.2022 г., № УП-75
«Об организации деятельности министерства туризма и спорта» от 06.04.2021 г., № ПП-5054
«О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления в сферах туризма, спорта и культурного наследия» от 06.04.2021 г., № УП-6199
«О мерах по дальнейшему совершенствованию и популяризации физической культуры и спорта в республике Узбекистан» от 24.01.2020 г., № УП-5924
«О дальнейших мерах по обеспечению независимости средств массовой информации и развитию деятельности пресс-служб государственных органов и организаций» от 27.06.2019 г., № ПП-4366