• Mehmonxonalar uyushmasi maxsus treninglar va kurslarga taklif qiladi
Amaldagi qonunchilik talablariga muvofiq, mehmonxona faoliyatini amalga oshirish uchun ixtisoslashtirilgan kurslarni tamomlaganligi to‘g‘risidagi guvohnoma yoki ixtisoslashtirilgan ma’lumot to‘g‘risidagi diplom bo‘lishi kerak.
2021-yildan buyon O‘zbekiston mehmonxonalar uyushmasi tomonidan nafaqat talablarga javob berish, balki kasbiy mahoratingizni oshirishga yordam beradigan amaliy mashg‘ulotlar tashkil etilib, o‘tkazilib kelinmoqda. Treninglar va qisqa muddatli kurslar quyidagi yoʻnalishlarda olib boriladi:
▪️ Mehmonxona ma’muri
▪️ Mehmonxona menejeri
▪️ Front Office
▪️ Food & Beverage
▪️ Housekeeping
Kurslarni tugatgandan soʻng, tinglovchilar tegishli tayyorgarlikni tasdiqlovchi rasmiy sertifikat oladilar.

• Ассоциация отельеров приглашает на профильные тренинги и курсы
В соответствии с действующими требованиями законодательства, для осуществления гостиничной деятельности необходимо иметь сертификат о прохождении профильных курсов или диплом профильного образования.
Ассоциация отельеров Узбекистана, начиная с 2021 года организует и проводит практические тренинги, которые помогут вам не только соответствовать требованиям, но и прокачать свои профессиональные навыки. Тренинги и краткосрочные курсы проводятся по направлениям:
▪️ Администратор отеля
▪️ Менеджер отеля
▪️ Front Office
▪️ Food & Beverage
▪️ Housekeeping
По завершении курсов слушатели получат официальный сертификат, подтверждающий соответствующее обучение.