• Orol dengizi sohilidagi kompleks
Turizm qo‘mitasi qoshidagi “Turizm xizmatlarini sertifikatlash markazi” DUK tomonidan Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Mo‘ynoq tumani Orol dengizi sohilida joylashgan yangi “ARAL PLAZA” kurorti (resort) joylashtirish vositasi sertifikatlashtirildi.
“ARAL PLAZA” kurorti (resort) “VISHE KRISHI TASHKENT” MChJ ga tegishli bo‘lib, 100 kishini qabul qilishga mo‘ljallangan 2 ta korpus 16 ta nomer, 9 ta oʻtovdan iborat.
image_2024-06-12_10-18-13.png
“ARAL PLAZA” – bu shahar shovqinidan yiroqda joylashgan tabiiy go‘zallik va atrof-muhitga do‘stlik bilan uyg‘unlashtirilgan, yashash uchun zarur bo‘lgan barcha jihozlar bilan ta’minlangan turar joyning keng tanlovi shinam xonalar, milliy qadriyatlarni o‘zida aks ettirgan yurtalar, ochiq osmon ostida tunash, eko turizm ixlosmandlari uchun yovvoyi tabiat bilan yuzma-yuz uchrashish imkoniyati, noyob sarguzasht va kashfiyotlar muhiti, ijodkorlar uchun ilhom manbai, ekstremal turizmni sevuvchilar uchun voha bo‘ylab kvadrotsiklda sayohat, dengizda cho‘milish va dengiz uzra katerda suzish imkoniyati, shuningdek kun bo‘yi sarguzashtdan so‘ng charchoq hissini yo‘qotuvchi spa zonasi, gurmanlar uchun o‘ziga xos gastronomiya, turli xildagi o‘yin-kulgi va tadbirlar, xullas dam olishni juda keng qamrovini hamda malakali xodimlar xizmatini o‘zichiga olgan ajoyib dam olish maskanidir.
image_2024-06-12_10-18-42.png
Kompleksda joylashtirishdan tashqari quyidagi qo‘shimcha xizmatlar taqdim etiladi.
•  Transfer xizmati (Nukus aeroportidan “ARAL PLAZA” kompleksiga);
•  Bar (turli xildagi ichimliklar);
•  Restoran (3 mahal issiq ovqat);
•  SPA zona (sauna, basseyn);
•  Ekskursiya va tur xizmati (kvadratsiklda safari sayohati, Mo‘ynoq shahri, Ustyurt kanyonlari va ko‘chmanchilar qabriga yo‘l);

• Комплекс на берегу Аральского моря
Новый курорт «ARAL PLAZA», расположенный на побережье Аральского моря в Муйнакском районе Республики Каракалпакстан, сертифицирован ГУП «Центр сертификации туристских услуг» при Комитете по туризму.
Курорт (ресорт) «ARAL PLAZA» принадлежит ООО «VISHE KRISHI TASHKENT». Состоит из 2 корпусов, 16 номеров, 9 юрт, рассчитанных на размещение 100 человек.
image_2024-06-12_10-18-13.png
«ARAL PLAZA» — это широкий выбор комфортабельных номеров, национальные ценности в сочетании с природной красотой и экологичностью, вдали от шума городской суеты, ночевки под открытым небом, встречи с дикой природой для любителей эко-туризма, уникальная среда приключений и открытий, вдохновение для творческих людей, туры на квадроциклах по оазису для любителей экстремального туризма, морские купания и море, возможность плавать на лодке, а также спа-зона, чтобы снять чувство усталости после дня приключений, уникальная кухня для гурманов, различные развлечения и мероприятия, одним словом, очень широкий спектр развлечений и профессиональное обслуживание персонала. Это прекрасное место для отдыха.
image_2024-06-12_10-18-42.png
Помимо проживания в комплексе предоставляются следующие дополнительные услуги.
•  Трансфер (из аэропорта Нукуса до комплекса «ARAL PLAZA»);
•  Бар (различные напитки);
•  Ресторан (3-х разовое горячее питание);
•  СПА-зона (сауна, бассейн);
•  Экскурсионно-туристическое обслуживание (сафари на квадроциклах, город Муйнак, каньоны Устюрта и путь к могиле кочевников);