Toshkentda shahrida besh yulduzli mehmonxona o‘z faoliyatini boshladi
Mehmonxona 17 qavatdan iborat bo‘lib, 216 ta nomer, restoran, yopiq suv havzasi, 150 м2 li trenajor zal, konferens zal, imkoniyati cheklanganlar uchun nomer, 2 ta prezident nomer, 10 ta lyuks nomer va boshqa toifadagi nomerlar hamda jami 267 ta o‘rin mavjud.
photo_2023-04-12_14-32-32.jpg
Mehmonxonada mehmonlar 24 soat xona xizmatidan foydalanishi bepul Wi-Fi, fitnes markazi va sauna, shuningdek, terasli spa va sog‘lomlashtirish markazidan foydalanishlari mumkin.
Сайтдан8.jpg
Aytish joizki, mehmonxona alakart yoki amerikacha nonushta qilish imkonini beradi shuningdek, yunoncha, O‘rta yer dengiziga oid, Steakhouse restoranlari xizmat ko‘rsatadi, u yerda vegetarian taomlariga buyurtma berish mumkin.
Сайтдан2.jpg
Shu bilan birga, nozik didli xorijlik va mahalliy sayyohlarning barcha xohish va istaklari inobatga olinib, ularga turli sayohatlar uyushtirish uchun mikroavtobus, avtoturargohlar tashkil etilgan.
Сайтдан.jpg
“Turizm xizmatlarini sertifikatlash markazi” DUK mutaxassislari tomonidan “Intercontinental Tashkent” nomli besh yulduzli mehmonxonaga O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020 yil 10 iyuldagi 433-sonli qarori bilan tasdiqlangan “Turistik xizmatlarni sertifikatlashtirish va turistik industriya obyektlarini tasniflash tartibi to‘g‘risida”gi Nizomga asosan muvofiqlik sertifikati taqdim qilingan.

• Пятизвёздочный отель начал свою деятельность в городе Ташкенте
В городе Ташкенте сдан в эксплуатацию новый пятизвёздочный отель «Intercontinental Tashkent». Это третья пятизвездочная гостиница в нашей стране.
402875835.jpg
В отеле имеется 17 этажей, 216 номеров, ресторан, закрытый бассейн, тренажёрный зал площадью 150 м2, конференц-зал, номер для лиц с ограниченными возможностями, 2 президентских номера, 10 номеров люксовой и других категорий. Отель рассчитан на 267 гостей.
photo_2023-04-12_14-32-32.jpg
Гости отеля могут круглосуточно бесплатно пользоваться Wi-Fi, фитнес-центром и сауной, а также спа-салоном в форме террасы и оздоровительным центром.
Сайтдан8.jpg
Следует отметить, что гостиница предоставляет возможность завтрака по меню или по-американски. Здесь имеются средиземноморский ресторан и Стейкхаус, а также можно заказать вегетарианскую еду.
Сайтдан2.jpg
Вместе с тем, с учётом всех пожеланий иностранных гостей и отечественных туристов, созданы автостоянки для микроавтобусов, на которых они могут посетить различные экскурсии.
Сайтдан.jpg
Специалистами ГУП «Центр сертификации туристских услуг» выдан сертификат соответствия пятизвёздочного отеля «Intercontinental Tashkent» на основании Положения «О порядке сертификации туристических услуг и классификации туристической индустрии», утверждённого постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан №433 от 10 июля 2020 года.