• “Silk Road Samarkand‘’ dam olish va turizm markazi restoranlariga O‘z DSt ISO 22000:2019 standarti boʻyicha sertifikatlar topshirildi
“Silk Road Samarkand‘’ dam olish va turizm markazi restoranlariga O‘z DSt ISO 22000:2019 standarti boʻyicha sertifikatlar topshirildi
18 Aprel 2024
Bugungi kunda sifat menejmenti masalalari nafaqat respublika korxonalari va tashkilotlari, balki umuman davlatlar oʻrtasida iqtisodiy manfaatlarning markazida turibdi. Korxonalarda xalqaro amaliyot, ilgʻor gʻoyalar va zamonaviy sifat menejmenti usullarini qoʻllash juda muhim va dolzarbdir.
Samarqand viloyatidagi “Silk Road Samarkand” dam olish va turizm markazida joylashgan "Samarkand Touristic Center" MChJ O‘z DSt ISO 22000:2019 standarti boʻyicha sertifikatlashdan oʻtdi.
“Turizm xizmatlarini sertifikatlash markazi” DUKtarkibidagi menejment tizimlarini sertifikatlashtirishorgani tomonidan “Seasons”, “El Sabor”, “Sky Bar”, “Yi Palace”, “Li Bai”, “Food Drink”, “Khamsa», “Marakand”, “Sumalak”, “Buston”, “Ayvon”, “Afrosiyob”, “Buyuk Samarkand”, “Rubaiy”, “Manzara”, “Rohat” restoranlariga muvofiqlik sertifikatlari berildi.
Yuqori rahbariyat va xodimlar, xususan, sertifikatlashtirish ishlari boʻyicha mas’ul,“Brendlash va sertifikatlashtirish” boʻlimi boshligʻiMamasadikov Behruz va bosh mutaxassis Axmedov Umid, sertifikatlashtirish auditidan muvaffaqiyatli oʻtib, yuqori sifat va xalqaro standartga muvofiqligini namoyish etdilar.
Oʻz DST ISO 22000:2019 standarti boʻyicha sifat menejmenti tizimini joriy etish va sertifikatlashtirishkompaniya tomonidan taqdim etilayotgan xizmatlar sifati respublika bozorida xizmatlar sohasida rivojlantirish, raqobatbardoshlik va yetakchi oʻrinlarni ta’minlashning strategik asosi sifatida koʻrilayotganining tasdigʻidir.

• Ресторанам центра отдыха и туризма «Silk Road Samarkand» выданы сертификаты по стандарту O‘z DSt ISO 22000:2019
19 апреля 2024
На сегодняшний день вопросы управления качеством находятся в центре экономических интересов не только среди предприятий и организаций республики, но и государства в целом. Очень важным и актуальным является применение международной практики, передовых идей и современных методов управления качеством в предприятиях.
ООО «Samarkand Touristic Centre» расположенный в центре отдыха и туризма «Silk Road Samarkand» в Самаркандской области прошла сертификацию по стандарту O‘z DSt ISO 22000:2019.
Со стороны органа по сертификации систем менеджмента в составе ГУП «Центр сертификации туристских услуг» выданы сертификаты соответствия ресторанам «Seasons», «El Sabor», «Sky Bar», «Yi Palace», «Li Bai», «Food Drink», «Khamsa», «Marakand», «Sumalak», «Buston», «Ayvon», «Afrosiyob», «Buyuk Samarkand», «Rubaiy», «Manzara», «Rohat». Высшее руководства и персонал, в частности, ответственный за сертификационные работы, руководитель отдела Мамасадиков Бехруз и главный специалист Ахмедов Умид отдела «Брендирования и сертификации», продемонстрировали высокий уровень качества и соответствия международному стандарту, успешно пройдя сертификационный аудит.
Внедрение и сертификация системы менеджмента качества по стандарту O‘z DSt ISO 22000:2019 является подтверждением того, что качество предоставляемых услуг рассматривается компанией как стратегическая основа развития, конкурентоспособности и обеспечения ведущих позиций в сфере услуг на рынке республики.