• «TOSHMINERALSUV» sanatoriysiga 5 yulduz toifasi berildi
Mamlakatning turizm sohasini rivojlantirishning asosiy omillaridan biri – joylashtirish vositalarining mavjudligidir. Shuningdek ularning rang-barangligi ham muhimdir. Hozirgi kunda mamlakatimizda joylashtirish vositasining turli xillari joylashtirish xizmatini ko‘rsatadi. O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti rahbarligida «Hududlarda turizm infratuzilmasini yaxshilash va xorijiy turistlar oqimini yanada ko‘paytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida»gi kengaytirilgan tarzda o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida sanatoriylarga yulduz toifasini berish topshirig'i belgilangan.
«Turizm xizmatlarini sertifikatlash markazi» DUKning 2024-yil 28-avgustdagi 192/1- son qaroriga muvofiq «TOSHMINERALSUV» MChJning «TOSHMINERALSUV» sanatoriysiga 5 yulduz toifasi berildi. «TOSHMINERALSUV» sanatoriysi Oʻz MSt 125:2024 milliy standarti talablariga muvofiq bo‘lib 400 ballni to‘pladi.
Nomer fondi 66 ta nomerdan iborat bo‘lib 140 ta tashrif buyuruvchini qabul qila oladi. Sanatoriy turli kasalliklardan sog‘liqni tiklash bo‘yicha o‘z xizmatlarini taklif qiladi. Bu yerda siz mineral suv, kardiologiya, endokrinologiya, nevrologiya, gastroenterologiya va boshqa tor doiradagi ixtisosliklar bo‘yicha davolash kurslarini olishingiz mumkin.
Shuningdek sanatoriyda restoran, konferens-zal, yopiq basseyn, sauna, sport zali, qishki bog‘ faoliyat yuritadi. Hovlida yashil daraxtlar va manzarali o‘simliklarga boy bo‘lgan yozgi bog‘, sport maydonchasi, amfiteatr, futbol maydoni, bolalar maydonchasi, fitnes uchun qurilmalar va yozgi ochiq basseyn mavjud.
«TOSHMINERALSUV» sanatoriysi quyidagi manzilda joylashgan: Toshkent tumani, Ko‘ksaroy hududi, Qushqo‘ndi MFY, Jamoat ko‘chasi.

• Санаторию «TOSHMINERALSUV» присвоена категория 5 звезд
Один из основных факторов развития сферы туризма страны – наличие средств размещения. Также важно и их разнообразие. На сегодняшний день у нас в Узбекистане оказывают услуги различные типы  средств размещения. На расширенном видео селекторном совещании, проведенным под руководством Президента Республики Узбекистан «О мерах по улучшению туристской инфраструктуры в регионах и дальнейшему увеличению потока иностранных туристов» было дано поручение присвоить санаториям звездную категорию.
В соответствии решением ГУП «Центр сертификации туристских услуг» №192/1 от 28 август 2024 года санаторию «TOSHMINERALSUV» ООО «TOSHMINERALSUV» присвоена категория 5 звезд. Санаторий «TOSHMINERALSUV» соответствует требованиям, установленным в национальном стандарте Oʻz MSt 125:2024 и сумма баллов составляет 400.
Номерной фонд составляет 66 номеров, рассчитанных на прием 140 посетителей. Санаторий предлагает услуги по восстановлению здоровья от различных заболеваний. Здесь вы можете получить курс лечений по минеральными водами, кардиологии, эндокринологии, неврологии, гастроэнтерологии и и другим узким специализациям.
Также в санатории действует ресторан, конференц-зал, крытый бассейн, сауна, спортивный зал, зимний сад. Во дворе есть летний парк с зелеными деревьями и живописными растениями, спортивная площадка, амфитеатр, футбольное поле, детская площадка, сооружения для фитнеса и летний открытый бассейн.
Санаторий «TOSHMINERALSUV» расположен по адресу: Ташкентская область, Ташкентский район, территория Куксорой, МФЙ Куш-кунди, ул Жамоат.