• Samarqanda bo‘lib o‘tadigan UNWTO Bosh Assableyasiga ro‘yxatdan o‘tish boshlandi
Muborak Qurbon Hayiti kuni joriy yilning 16-20 Octabr kunlari Samarqand shahrida bo‘lib o‘tadigan Butunjahon turizm tashkiloti (UNWTO)  Bosh Assambleyasi 25-yubiley sessiyasi veb-sahifasi  ishga tushdi hamda tadbirga ro‘yxatdan o‘tish (“Register now”) boshlandi.
Bosh assableya rasmiy sahifasida xorijiy ishtirokchilar nafaqat tadbir dasturi bilan, balki O‘zbekistonga tashrif buyurish to‘g‘risida batafsil ma’lumot olishlari mumkin.
Shuningdek, tez kunlarda ushbu sahifada mezbon mamlakat – O‘zbekiston turizm salohiyati, madaniyati va merosi to‘g‘risida promo-roliklar va “Kun fotosi” yuklanadi.

• Стартовала регистрация на Генеральную Ассамблею ЮНВТО в Самарканде
В дни священного праздника Курбан Хайит, мы рады сообщить, что запущен официальный вебсайт 25-ой юбилейной сессии Генеральной Ассамблеи ЮНВТО, которая пройдет в Самарканде 16-20 октября текущего года вместе с функцией «Зарегистрироваться сейчас».
На официальной странице участники могут ознакомиться с программой предстоящей в Самарканде Генеральной Ассамблеи и получить подробную информационную о мероприятии, месте проведения, а также особенностях поездки в Узбекистан.
В ближайшее время на этой странице будет размещен рекламный ролик и «Фото дня» о туризме, культуре и наследии Узбекистана.