• Ilk bora plyaj xizmatlari uchun muvofiqlik sertifikati berildi
Davlatimiz rahbari tomonidan yurtimiz turizm salohiyatini rivojlantirishga hamda tadbirkor-investorlar uchun yaratilayotgan shart-sharoitlarni yaratishga qaratilayotgan e‘tibor tufayli, turizm faoliyatlaridan biri bo‘lgan plyaj xizmati mamlakatimizda ilk bora sertifikatlashtirildi.
Turizm qo‘mitasi qoshidagi “Turizm xizmatlarini sertifikatlash markazi” DUK tomonidan shu yil avgust oyida Toshkent viloyati, Bo‘stonliq tumani, Chorvoq suv ombori sohilida joylashgan PYRAMIDS RESORTS plyajiga muvofiqlik sertifikati berildi.
PYRAMIDS RESORTS plyaji “VIP LOGISTICS” MCHJ QKga tegishli “CHORVOQ OROMGOHI” dam olish zonasining bir qismi hisoblanadi. Plyaj bir vaqtning o‘zida 2000 nafar kishini qabul qilishga mo‘ljallangan o‘ng va chap sohillardan iborat. Ushbu plyaj O‘z DSt 13009:2021 “Turizm xizmatlari. Plyaj faoliyatiga doir talablar va tavsiyalar” davlat standarti talablariga mos keladigan, dam oluvchilar xavfsizligi ta’minlangan, qulayliklarga ega zamonaviy tarzda tashkil etilgan bo‘lib, kelgusida mazkur faoliyat bilan shug‘ullanuvchi tadbirkorlik subyektlari uchun andoza sifatida xizmat qila oladi.

• Впервые выдан сертификат соответствия на пляжные услуги
Благодаря вниманию, уделяемого Главой государства развитию туристического потенциала нашей страны и созданию условий для бизнесменов-инвесторов, в нашей стране впервые был сертифицирован пляжный сервис - один из видов туристической деятельности.
В августе текущего года «Центр сертификации туристических услуг» при Комитете по туризму выдал сертификат соответствия пляжу PYRAMIDS RESORTS, расположенному на побережье Чарвакского водохранилища в Бостонлыкском районе Ташкентской области.
Пляж PYRAMIDS RESORTS является частью зоны отдыха «CHORVOQ OROMGOHI» ООО СП «VIP LOGISTICS». Пляж состоит из правого и левого берега, рассчитанных на единовременный прием 2000 человек. Этот пляж соответствует требованиям Oz DSt 13009:2021 «Туристические услуги. «Требования и рекомендации к пляжному отдыху» и организован по-современному со всеми удобствами, обеспечивающий безопасность отдыхающих, и может служить в будущем образцом для субъектов предпринимательства, занимающихся данной деятельностью.