• Toshkent viloyatida zamonaviy yangi sanatoriya o‘z faoliyatini boshladi
Toshkent viloyati, Chimyon MFYda zamonaviy invertarlar bilan jihozlangan Sevarsoy sanatoriysi MChJ tomonidan Sevarsoy sanatoriyasi tashkil qilindi.
Sanatoriya to‘liq zamonaviy texnikalar bilan jihozlangan bo‘lib, yil bo‘yi to‘xtovsiz xizmat ko‘rsata oladi. Joylashtirish vositasining hududi tog‘ning shundoqqina tagida joylashgan va atrof ko‘kalamzorlashtirilgan bo‘lib, havoning tozaligi odamga o‘zgacha hordiq beradi.
Sanatoriyada yashab davolanish uchun barcha qulayliklar yaratilgan. Jumladan sanatoriyada bitta katta yopiq basseyn, trenajor zall, ikki xil turda sauna, 150 kishiga moljallangan konferens zal va bolalar o‘yingohlari mavjud. Sanatoriya bir vaqtning o‘zida 156 kishiga birdaniga bemalol xizmat ko‘rsata oladi.
8.jpg
“Turizm xizmatlarini sertifikatlash markazi” DUK mutaxassislari tomonidan “Sevarsoy” nomli sanatoriyaga O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020 yil 10 iyuldagi 433-sonli qarori bilan tasdiqlangan “Turistik xizmatlarni sertifikatlashtirish va turistik industriya obyektlarini tasniflash tartibi to‘g‘risida”gi Nizomga asosan muvofiqlik sertifikati taqdim qilindi.

• В Ташкентской области начал свою деятельность современный новый санаторий
В Ташкентской области открыт новый санаторий, оснащенный современными инверторами. Санаторий «Севарсой» создан санаторий ООО «Севарсой» в посолок Чимган Ташкентской области.
Санаторий полностью оснащен современным оборудованием и может обеспечить круглосуточное обслуживание в течение всего года. Расположение объекта размещения находится у подножья горы и окружено зеленью, а чистый воздух дарит человеку особый отдых. Предусмотрены все условия для лечения во время проживания в санатории.
В частности, в санатории есть один большой закрытый бассейн, тренажерный зал, два вида сауны, конференц-зал на 150 человек, детские игровые площадки и т.д. Санаторий легко может одновременно обслуживать 156 человек.
8.jpg
Специалистами ГУП «Центр сертификации туристских услуг» выдан сертификат соответствия санаторию «Sevarsoy» на основании Положения «О порядке сертификации туристических услуг и классификации туристической индустрии», утверждённого постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан №433 от 10 июля 2020 года.