• “BBC World News” telekanalida O‘zbekiston turizmiga bag‘ishlangan targ‘ibot kompaniyasi boshlandi
“BBC World News” telekanali O‘zbekiston turizmiga bag‘ishlangan targ‘ibot kampaniyasini boshladi, u yil oxirigacha: Osiyo-tinch okeani mintaqasi, Yevropa va Shimoliy Amerikada davom etadi.
Xalqaro telekanalda boshlangan reklama kampaniyasi O‘zbekistonning noyob madaniy-tarixiy diqqatga sazovor joylari bilan tanishtiradi. Qadimiy Samarqand, Buxoro va Xiva shaharlaridan tortib, hozirgi Toshkent shahrigacha.
Jahonning yetakchi telekanali “BBC World News” tomonidan butun dunyo sayyohlarining katta auditoriyasini o‘zida jam qilgan “The Travel Show” haftalik teledasturi orqali O‘zbekistonning turizm salohiyatiga bag‘ishlangan maxsus ko‘rsatuvlar tez orada efirga uzatiladi.
Dunyo bo‘ylab 200 dan ortiq mamlakatlar va hududlarda jami 450 milliondan ortiq auditoriya kuzatib boruvchi “BBC World News” telekompaniyasi bilan Madaniyat va turizm vazirligi hamkorligida amalga oshirilayotgan loyihaga ko‘ra, “The Travel Show” haftalik teledasturi doirasida maxsus O‘zbekistonga bag‘ishlangan 23 daqiqalik teleko‘rsatuv ommaga havola etilishi rejalashtirilgan.
“BBC World News” telekanalida O‘zbekiston haqida to‘liq metrajli 23 daqiqalik maxsus ko‘rsatuv premyeradan tashqari 4 oy davomida takroran 4 marotaba efirga chiqishi belgilangan.
Shuningdek, BBC World News telekanalida O‘zbekiston haqidagi Sayohat ko‘rsatuvining maxsus sonini e’lon qiluvchi 4 daqiqalik promo-modullar tayyorlanishi va efirga uzatilishi rejalashtirilgan.
“BBC Travel” ijtimoiy tarmoqlarida O‘zbekiston haqidagi “Travel Show” dasturining maxsus soni efirga uzatilishidan avval doimiy ravishda targ‘ib qilinadi. Dastur materiallari bilan onlayn video parchalar “BBC Travel Show” dasturi sahifasida, “BBC News” onlayn va “BBC Reel”da efirga uzatiladi.

• Телеканал «BBC World News» запустил рекламную кампанию, посвященную туризму Узбекистана
Телеканал «BBC World News» запустил рекламную кампанию, посвященную туризму Узбекистана, которая продлится до конца года в: Азиатско-Тихоокеанском регионе, Европе и Северной Америке.
Рекламная кампания, запущенная на международном телеканале, знакомит с уникальными культурно-историческими достопримечательностями Узбекистана. От древних городов Самарканда, Бухары и Хивы до современной столицы Ташкента.
Ведущим мировым телеканалом «BBC World News» в ближайшее время также будет транслироваться специальная еженедельная телепрограмма «The Travel Show», посвященная туристическому потенциалу Узбекистана.
Согласно проекту, реализуемому при сотрудничестве Министерства культуры и туризма с телекомпанией «BBC World News», которая охватывает более 450 миллионов зрителей в более чем 200 странах мира, в рамках еженедельной телепрограммы «The Travel Show» планируется показ специальной 23-минутной телепередачи об Узбекистане.
Помимо премьеры на телеканале «BBC World News» полнометражной 23-минутной программы об Узбекистане, она также повторно выйдет в эфир 4 раза в течение 4 месяцев.
Также планируется производство и показ в эфире телеканала BBC World News 4-минутных промо модулей, анонсирующих специальный выпуск программы Travel Show об Узбекистане.
В социальных сетях «BBC Travel» также будет постоянно продвигаться специальный выпуск программы о Узбекистане «Travel Show». Фрагменты онлайн-видео с материалами программы будут транслироваться в разделе «REEL» сайта BBC.